Вести Македонија Ударни вести

Од ноќеска поскапува бензинот Еуросупер БС-98

Сподели:

 

Од ноќеска на полноќ за половина денар ќе поскапат бензинот Еуросупер БС-98 и Екстра лесното масло за домаќинство. За 0,742 денари се зголемува и цената за килограм мазут.

Останатите горива ќе останат со непроменети цени.

Од вечерва на полноќ, максималните цени на нафтените деривати ќе изнесуваат:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95     80,5 денари/литар

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98     83 денари/литар

Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V)     69 денари/литар

Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1)     68 денари/литар

Мазут М-1 НС      40,175 денари/килограм.

Сподели: