7 дена Вести

Од пладне се очекува пороен дожд

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Сончево со мала до умерена облачност. Од пладне и попладне наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има услови за појава на краткотрајно невреме со силни електрични празнења, силен ветер и изолирана појава на град. УВ=6

Температурата ќе се движи од 12 до 32 степени.

 

 

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Од пладне и попладне ќе има услови за појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Сподели: