Вести Изјави Македонија Статуси Топ теми Ударни вести

Османи на средба со францускиот амбасадор Бомгартнер

Сподели:

 

Министерот за надворешни работи Бујар Османи имаше средба со францускиот амбасадор во Скопје Сирил  Тој на својот официјален ФБ профил напиша:

-“Благодарност за посветеноста на Франција и напорите за да се отвори патот на РСМ кон ЕУ. Уште денеска, францускиот предлог ќе се претстави кај сите институции на Република Северна Македонија, секако и пред граѓаните и целата јавност. Колку побрзо ќе се заврши консултативниот процес тоа е толку подобро за нас”, порача Османи.

Сподели: