Вести Свет Топ теми Ударни вести

По 222 часа од земјотресот извлечена е Мелике од Кахраманмараш (ВИДЕО)

Сподели:

 

По 222 часа под урнатините по земјотресот кој ја погоди Турција на 6-ти февруари, спасувачите успеаја да ја извлечат 42 годишната Мелике Имамоглу од  Кахраманмараш.

Сподели: