7 дена Вести

Појава на магла и ниска облачност

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Претпладне по одделни котлини со појава на магла или ниска облачност. Преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец.

Температурата ќе се движи од -3 до 13 степени.

 

 

Во Скопје претпладне ќе има појава на магла и ниска облачност, а попладне сончево со умерена облачност.

 

Сподели: