7 дена Вести

Повремени врнежи од дожд, на повисоките места снег

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Променливо облачно и ветровито време. Особено во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд, кои на северозапад ќе бидат пообилни (над 25 л/м2). Снег ќе има само на повисоките врвови. Ќе дува засилен, повремено силен ветер од јужен правец.

 

 

Во Скопје променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува засилен ветер од југоисточен правец.

Сподели: