7 дена Вести Македонија

Променливо облачно со температура до 17 степени

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Сончево со мала до умерена локална облачност, а во крајните западни делови променливо облачно со услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Температурата ќе се движи од -5 до 17 степени.

 

 

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Сподели: