Вести Македонија

Санкционирани 92 возачи во Скопје, 38 за брзо возење

Сподели:

 

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со контролите во областа на сообраќајот.
 
На територија на град Скопје изречени се вкупно 92 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 38 санкции, 11 мерки за возење без возачка дозвола, 13 санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло), три санкции за возење под дејство на алкохол…
 
МВР апелира граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.
Сподели: