Симон Трпчевски со “МАКЕДОНИСИМО” утре пред МОБ

Сподели

 

Реномираниот македонски пијанист Симон Трпчески, утре на 14 септември со почеток од 20 часот, на платото пред Национална опера и балет, ќе ја почести публиката со концерт, наречен „МАКЕДОНИСИМО“. 

“Почувствувајте ја магијата што го освои светот! МАКЕДОНИСИМО си доаѓа дома! Повелете на бесплатниот концерт што Ви е посветен Вам!”, напиша Трпчевски на својот фб профил.