Вести

Сириската војска го уапси Булдожер, озлогласениот убиец на ИД

Сподели:

buldozer

Сириската војска објави снимка од уапсениот припадник на Исламска држава, познат под прекарот Булдожер.

Како што пренесуваат светските медиуми, џелатот кој ширел страв и кој на видеоснимките се гледа како егзекутира заробеници, е уапсен во Сирија.

На снимките што се појавија на интернет, Булдожер е гол до појасот, со рацете врзани зад грб, сместен во товарниот дел на камионет.

http://meta.mk/siriskata-vojska-go-uapsi-buldozher-ozloglaseniot-ubiets-na-id/

Сподели: