Средба на лидерите кај претседателот Пендаровски

Сподели

 

За денеска е закажана лидерската средба во 17 часот, во претседателската резиденција „Вила Водно“, иницирана од претседателот Стево Пендаровски, откако државава не доби датум за почеток на преговори за членство со Европската унија.

Претседателот добил позитивен одговор од сите поканети – лидерите на најголемите парламентарни политички партиии од власта и од опозицијата.

Партиите во пресрет на средбата побараа предвремени избори.