Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Формирана е работна група за реформи во изборното законодавство

  Формирана е работна група за реформи во изборното законодавство која ќе треба да ги имплементира препораките на ОБСЕ/ОДИХР, а…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Лога: Спречување на застарување на судските предмети преку одложувања на судските процеси

  Министерот за правда Кренар Лога излезе со реакција на својот официјален ФБ профил, по повод случајот „Титаник 2″. “Веднаш…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Став, Ударни вести

Демократски сојуз: Потребни се темелни реформи на изборното законодавство

  Повеќе пратеници иницираат средба на која треба да се разговара за реформи на изборното законодавство.   Имено, наскоро пред…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Нова информативна веб страница за реформите во основното образование

  Министерството за образование и наука отвори нова информативна интернет страница на која може да се обезбедат податоци поврзани со…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија

Османи ќе го презентира статусот на спроведувањето на Планот „3-6-9“

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска на прес-конференција во Владата ќе го презентира статусот на имплементацијата на Планот „3-6-9“.…

Повеќе