Вести Изјави Македонија Ударни вести

Рама: Се надевам нема да бараат да се викате Западна Бугарија

  Одлуката на ЕУ да не ја закаже првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија е големо разочарување, но и огромен неуспех за политиката на ЕУ, за проширувањето и лоша порака за целиот регион, порача премиерот Зоран Заев на денешната заедничка прес конференција со албанскиот премиер Еди Рама. Според Рама, по решавањето на спорот […]