Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

(ИНТЕРВЈУ) Шукова: Срамно е што немаме ниту една депонија по европски стандарди

  Министерката за животна средина и просторно планирање Каја Шукова во интервју за Мета.мк зборува за некои од најважните прашања…

Повеќе