Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Пендаровски за “Етнос”: Мали се шансите да се обезбеди дво-третинско мнозинство за промена на Уставот

  Претседателот Стево Пендаровски во интервју за грчкиот весник Етнос укажува дека Русија продуцира исклучително сериозни хибридни закани кон целиот Балкански регион, особено политичка пропаганда и кампања на дезинформации. „Во Северна Македонија, нивната комплексност и интензитет се исти како оние во 2018 година, за време на референдумот по Договорот од Преспа. Немам целосни сознанија за […]