Вести Изјави Македонија Ударни вести

Ковачевски со осуда за вандализмот врз македонскиот клуб во Благоевград

  Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача дека очекува во најкраток можен рок, институциите во Република Бугарија да ги најдат сторителите и соодветно да ги казнат. „Каменувањето на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград […]

Вести Македонија Ударни вести

ЈП Паркови и зеленило: Остро го осудуваме вандализмот во паркот Македонија!

  Оштетени, искршени и откорнати клупи, расфрлени во зеленилото во парк Мкедонија, е сликата која утрово нашите екипи ја затекнаа во паркот.     За жал вакви глетки на уништена парковска опрема се сé почеста појава во градот, информираат од ЈП Паркови и зеленило. Упатуваме осуда кон ваквото вандалско уништување на поставената урбана опрема низ […]