Вести Спорт Ударни вести

Кире Лазаров е новиот тренер на ракометниот клуб “Алкалоид”

  Ракометниот клуб “Алкалоид” денеска на прес-конференција ги претстави тимот и стручниот штаб за новата сезона со која ќе дебитира во македонската Суперлига. Исто така, беше претставен и новиот тренер на клубот, најдобриот македонски ракометар во историјата Кирил Лазаров.     “Чест и задоволство ми е што ќе работам во мојата Македонија, што во раце […]