Алтернатива Настани

Празничната бајка на Плоштад Македонија започна со македонска музика и многу дарувања

  Многубројна публика, македонска музика, многу дарувања и одлична енергија, се само дел од вчерашната атмосфера на отварањето на празничниот базар, со која Плоштад Македонија блесна во полн сјај. Во центарот на Скопје од вчера владее новогодишна еуфорија. „Комората на музичка индустрија на Македонија“, во соработка со „Град Скопје“ со посебна радост ги дочекаа сите […]

Вести Македонија Ударни вести

Камион неовластено влегол и го оштети плочникот на Плоштад “Македонија”

  Приватен субјект со возило камион без дозвола неовластено влегол на плоштадот Македонија, по што е причинета штета на плочникот, информираат од Град Скопје. Градот Скопје остро го осудува овој чин, ќе ги преземе сите законски мерки за извршување на инспекциски надзор како и за санкционирање, по што за причинетата штета врз јавните добра на […]