Categories: Вести, Свет, Ударни вести

Косово денеска прославува 15 години независност

  Косово денеска прославува 15 години независност. Познатото обележје „Њуборн“ (новороденче) во центарот на Приштина, освен што има нова тематика,…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Тетово со протестен марш се солидаризира со Приштина против насилството врз жените и девојчињата

  „5 мажи, 7 часа, девојчето 11 години“, се извикуваше на протесниот марш кој тргна од плоштадот „Илирија“ до Основниот…

Повеќе