Вести Изјави Македонија Ударни вести

Генералниот секретар на Град Скопје ја напушта функцијата

  Генералниот секретар на Град Скопје, Ѓоко Велковски на својот фб профил објави дека си заминува од функцијата. Како што порача тој, останува посветен на советничката функција во општина Чаир, а одлуката ја донел и поради фактот што е разочаран од слабиот потенцијал за работа и несоработката од градоначалничката Арсовска во реализацијата на капиталните проекти […]