Вести Македонија Ударни вести

Османи-Хависто: Членството на Финска во НАТО ја зајакнува Алијансата

  Членството на Финска во НАТО е важен чекор што ќе го зајакне единството и одбранбените способности на Алијансата. Ова го истакна Претседавачот со ОБСЕ и министер за надворешни работи Бујар Осман,и на средбата со финскиот министер за надворешни работи, Пека Хависто на маргините на Состанокот на министри за надворешни работи на НАТО во Брисел, […]