Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Османи-Дарчиашвили: ОБСЕ нема да штеди за подобрување на состојбата на луѓето во Грузија

  Во својство на Претседавач со ОБСЕ и министер за надворешни работи, Бујар Османи денеска во Грузија се сретна со…

Read More