Алтернатива Настани

Викендов ќе се одржи јубилејното 20. издание на „Поточиња“

  Престојниот викенд, Македонската филхармонија ќе биде главно место за детски џагор, полн со радост и смеа, бидејќи ќе се одржи 20. роденденско издание на најомилениот детски фестивал во Македонија, „Поточиња.“ Организаторите информираат дека билети сè уште има во продажба преку продажната мрежа на МК Тикетс, како и онлајн на: mktickets.mk/event/potocinja13/ и www.karti.com.mk/potocinja-2023.nspx. Јубилејното роденденско […]