Categories: Вести, Македонија, Став, Топ теми, Ударни вести

СДСМ поднесе Декларација за Илинден, сите пратеници да ја поддржат

  Како што најавивме, до Собранието поднесуваме Декларација за Илинден – најголемиот македонски државен празник, изјави Дарко Каевски, пратеник и…

Повеќе