Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Сиљановска Давкова во посета на Центарот за обука на вода во Охрид

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова, во придружба на началникот на Генералштабот на Армијата, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски, денеска ги посети припадниците на…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, за Претседател проф. д-р Гордана Силјановска Давкова

  Во врска со Јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на Република Македонија крајниот рок за…

Повеќе