7 дена Вести

Утрово под снег Попова Шапка и Маврово

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, пообилни во источните делови, а на планините од снег. Попладне врнежите од дожд ќе преминуваат во снег и во некои од пониските места со послаб интензитет. Ќе дува умерен, а попладне долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

 

 

Снег утрово има на Попова Шапка и во Маврово.

Во Скопје претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Сподели: