Спорт

(ВИДЕО) Го направи најпонижувачкиот потег во историјата на тенисот – Погледнете што се случи!

Сподели:

Loading

НЕВЕРОЈАТЕН потег направи 22-годишниот германски тенисер Анри Сквајер, 327-ми тенисер на АТП ранг-листата.

фото: Twitter/Printscreen

Во второто коло на АТП Челинџ турнирот во Ваку, САД, Сквајер го загуби првиот сет со 1:6 од Вонг Чак Лам Колман.

Вториот го доби во тај-брејк, а потоа го загуби сервисот во третиот, а при 5:4 за тенисерот од Хонг Конг сервираше за победа.

Вонг Чак Лам Колман, 717-от играч на светот, го освои првиот поен во тој натпревар, потоа вториот и третиот, а потоа Сквајер само излезе од теренот и го предаде мечот кога неговиот противник имаше три меч топки.

Тенисерот од Хонг Конг со неверување го следеше неговиот потег.

Погледнете го тој момент…

The post (ВИДЕО) Го направи најпонижувачкиот потег во историјата на тенисот – Погледнете што се случи! first appeared on .

Powered by WPeMatico

Сподели: