7 дена Вести

Во утринските часови на места ќе провејува снег

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Во утринските часови на места ќе провејува снег. Во текот на денот променливо облачно и студено, попладне со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 3 до 10 степени.

 

 

Во Скопје променливо облачно, попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб северен ветер. Максималната температура ќе достигне 7 степени.

Сподели: