7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

МАКЕДОНИЈА – Времето во Македонија ќе биде сончево и уште потопло, попладне во крајните западни делови ќе има услови за краткотраен локален дожд и грмежи.

Утринската температура ќе се движи од 9 до 16,  дневната од 27 до 34 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје претежно сончево. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 32 степена.

За  време на викендот и во почетокот на наредната работна седмица и понатаму ќе се задржи топло, а нестабилност со пороен дожд и грмежи ќе има на повеќе места низ земјава.

Сподели: