7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Облачно и студено со врнежи од дожд. Попладне врнежите на некои места главно на истокот ќе потпрестанат, но во текот на ноќта повторно ќе се прошират насекаде. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 10 до 15 степени.

 

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Облачно со врнежи од дожд и со слаб југоисточен ветер. T= 13 °C, P= 983 hPa, U= 90 %, V= 2 m/s.

Врнежи за изминатите 24 часа до 8 часот (во л/м2): 25 Гевгелија, Дојран, 24 Штип, Ѓуриште, 22 Д.Капија, Берово, 20 Битола, 18 Куманово, Виница, 17 Крушево, Тополчани, 16 Прилеп, Струмица, 14 Кр.Паланка, 13 Скопје Петровец, Претор, 11 Скопје Зајчев Рид, 10 Пожаране, 9 П.Шапка, 7 Маврово, 6 Тетово, 5 Лазарополе, 4 Охрид.

Сподели: