7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

 

МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 18 до 24 степени.

Во Скопје, сончево со мала облачност и со слаб јужен ветер. Максималната температура ќе достигне до 22 степени.

Продолжува периодот на стабилно и суво време, освен во четврток, кога во западните делови ќе има локален слаб дожд. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.Температурата ќе биде во постепено благо опаѓање.

Сподели: