7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, преку денот со засилен јужен ветер особено во западните делови, каде ќе достигнува брзина и до 80км/час. Ќе има врнежи од дожд на пониските места, а на планините снег.

Од утре повторно ќе паѓаат температурите а на некои пониски места ќе има и снег. Температурите ќе бидат под -10 а дневната ќе порасне до 7 степени.

Сподели: