7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

 

МАКЕДОНИЈА – Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се движи во интервалот од 11 до 21 степени, а максималната од 29 до 36 степени. УВ индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје, претпладне сончево, а попладне ќе има зголемување на облачноста и услови за краткотраен пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе биде 19 степени, а дневната ќе достигне 35 степени.

До крајот на неделата ќе следува период на стабилно и топло време.

Сподели: