7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Умерено до значително облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе започнат во пладневните часови, а поизразени ќе бидат во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Температурата ќе се движи од -2 до 15 степени.

 

Сподели: