7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

 

 

МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде сончево, но студено со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветр. Температура ќе биде во интервал од 6 до 12 степени. Во Скопје слично време со температурата до 7 степени.

Од утре дневните температури ќе се значително пониски, а утринските на повеќе места под или околу нулата.

Од понеделник ќе има променлива облачност, а во вторник врнежи од дожд кои особено на север ќе поминуваат во снег и на повисоките места. Во понеделник и од среда ќе има услови за појава на утринска магла.

Сподели: