7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

 

МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде сончево со слаб  до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од 5 до 18, а максималната ќе достигне од 28 до 33 степен.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб променлив ветер. Минималната температура ќе се спушти до 13, а максималната ќе достигне 32 степени.

 

 

Во следните денови ќе се задржи претежно сончево време со посвежи утра, а дневната температура до средината на неделата ќе биде во пораст

Сподели: