7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

 

МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен претежно североисточен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 19, а максималната ќе достигне 26 до 33 степени.

 

 

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб североисточен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 15, а максималната ќе достигне 31 степени.

Во четврток и петок ќе има услови за краткотрајна локална нестабилност со пороен дожд и грмежи и засилен северен ветер. 

 
 
 
 
 
 
Сподели: