7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб вдолж Повардарието умерен јужен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 32 до 39 степени. УВ=9.

 

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Сончево и топло со слаб до умерен јужен ветер. T= 37 °C, P= 976 hPa, U= 25 %, V= 3 m/s.
(Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер).

Сподели: