7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста и во северозападните претежно планински подрачја ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.

 

Максималната температура ќе биде во интервал од 32 до 38 степени. УВ=8
Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. T= 37 °C, P= 982 hPa, U= 28 %, V= 3 m/s. (Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер).

Сподели: