7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА –  Денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во северниот дел од Повардарието и засилен ветер од северен правец. Во планинските подрачја можна е ретка појава на краткотраен дожд. УВ=6

Температурата ќе се движи од 8 до 32 степени.

 

Сподели: