7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Променливо облачно и посвежо. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен и северозападен правец.

Температурата ќе се движи од 2 до 18 степени.

 

 

Од понеделник ќе се задржи свежо време со температури кои ќе бидат под просекот за овој период од годината, а од вторник на повеќе места да бидат околу нулата. 

Сподели: