7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Времето денес наутро по одделни котлини ќе биде со појава на магла и ниска облачност. Преку денот со умерена, а во западните и југозападните делови со зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Температурата ќе се движи од -3 до 17 степени.

 

Сподели: