7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Денеска ќе биде претежно облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец, поизразен вдолж Повардарието. Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 12 степени.

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Претежно облачно со слаб до умерен јужен ветер.

T= 12 °C, P= 981 hPa, U= 60 %, V= 4 m/s.
(Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер).

 

 

Во следните денови под влијание на циклонска активност на Медитеранот ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, кои во западните делови ќе бидат пообилни и поројни.

Сподели: