7 дена Вести

Временска прогноза – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, позастапени во западните делови, а на повисоките планини со повремен снег. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Температурата ќе се движи од -1 до 14 степени.

Во наредните денови ќе биде умерено до значително облачно и потопло, во текот на денот облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе достигне до 22 степени.

Сподели: