7 дена Вести

Временска прогноза – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде сончево и малку потопло со слаб ветер од променлив правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 17 до 23 степени.
Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Сончево со слаб ветер од променлив правец.
T= 21 °C, P= 984 hPa, U= 30 %, V= 2 m/s.
(Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер).

Температурата ќе се движи од -4 до 23 степени.

 

 

Во сабота облачноста ќе се зголеми и ќе има услови за слаб локален дожд. Врнежите ќе бидат пообилни во недела и понеделник кога ќе дува засилен северен ветер и ќе има позначително спуштање на температурите. 

Сподели: