7 дена Вести

Временска прогноза – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Во попладневните и вечерните часови ќе има појава на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=8

Температурата ќе се движи од 11 до 38 степени.

 

 

Сподели: