7 дена Вести

Временска прогноза – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, наместа со услови за појава на краткотрајно невреме. УВ=8

Температурата ќе се движи од 13 до 38 степени.

 

Сподели: