7 дена Вести

Временска прогноза – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Сончево со мала до умерена облачност и со умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.
Максималната температура ќе биде во интервал од 22 до 28 степени. УВ=7
Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Сончево со мала до умерена облачност и умерен ветер од северен правец.
T= 27 °C, P= 980 hPa, U= 42 %, V= 4 m/s.
(Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер).

Температурата ќе се движи од 8 до 29 степени.

 

Во следните денови времето ќе биде претежно сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа засилен ветер од северен правец. Температурите ќе бидат во постепен пораст.

Сподели: