7 дена Вести

Временска прогноза – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Сончево, попладне во источните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 29 до 36 степени. УВ=8

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Сончево со слаб до умерен променлив ветер.

T= 33 °C, P= 983 hPa, U= 26 %, V= 3 m/s.

(Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер).

Сподели: