7 дена Вести

Временска прогноза – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=8

Температурата ќе се движи од 11 до 38 степени.

 

 

И утре ќе се задржи многу топло време со пораст, а од недела во попладневните и вечерните часови ќе има развој на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. 

 

 

Сподели: